Drodzy Przyjaciele

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu:
dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz, Pan”.
Łk 2,10-11

Drodzy Przyjaciele,
wkrótce przeżywać będziemy wielką radość z narodzenia Zbawiciela. Czas Świąt Bożego Narodzenia przypomina nam, że Bóg w swojej miłości przychodzi aby być z nami we wszystkich trudnościach, które nas dotykają. Emanuel – Bóg z Nami. Bóg obecny w codziennym zmaganiu się z ograniczonymi możliwościami, pokusami, z tym co przynosi życie. Jest to Dobra Nowina, że w codziennym zmaganiu się o dobre czyny podtrzymuje nas Jego łaska. Betlejem jest więc miejscem radości i nadziei choć wokół panuje mrok niesprawiedliwości, obojętności i ludzkiego grzechu. W ten mrok przychodzi światło miłości, którym jest Jezus niosący miłość do grzesznika i pragnie jego zbawienia.

W ostatnim roku trudnych doświadczeń związanych z wojną na Ukrainie prosimy, aby światło Chrystusowego pokoju rozproszyło ciemności, którymi spowity jest ten kraj. Tak bardzo ważna jest dziś modlitwa o pojednanie, uleczenie serc od podziałów aby mogły zapanować miłość i jedność.

Promyczkiem nadziei jest dla nas akcja „Kanapka za złotówkę”. Dzieło to służy między innymi pomocą ubogim w Krzywym Rogu. W kończącym się roku około 160 osób bezdomnych regularnie otrzymywało w naszym Domu Miłosierdzia ciepłą zupę, chleb i gorącą herbatę. Ciągle działa też punkt medyczny w którym udzielana jest doraźna pomoc naszym podopiecznym z ulicy. Wszystko to możliwe jest jedynie dzięki Waszemu zaangażowaniu i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Dzieło, które wspólnie tworzymy to piękny przejaw bezinteresownej miłości do bliźniego.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2024 Roku, składam Wam drodzy Dobrodzieje serdeczne życzenia. Niech Jezus Nowonarodzony wspiera Was swoją łaską w codziennym zmaganiu się z przeciwnościami. Życzę zdrowych i spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Ivan Strogush MS
Koordynator akcji „Kanapka  za Złotówkę”