Dar Bożej Opatrzności

Dziękujemy Bogu i ludziom dobrej woli za nową kuchnię przy wiacie miłosierdzia, która została poświęcona przez bp Pawła Gonczaruka ordynariusza charkowsko-zaporoskiej diecezji.

Na początku lutego widząc się z bp. Pawłem w Zaporożu opowiadałem o naszej pomocy ubogim, o różnych trudnościach związanych z przygotowywaniem posiłków dla ubogich. Już wtedy była potrzeba aby dobudować do wiaty miłosierdzia kuchnię, która będzie służyła do przygotowywania posiłków dla 120 ubogich, którzy na dzień dzisiejszy korzystają z naszego wsparcia.

Opatrzność Boża tak sprawiła, że ofiarodawcy z Włoch przekazali gotową kuchnię do użytku w diecezji, bp Paweł pamiętając o nas zaproponował właśnie nam ten dar.

Jesteśmy bardzo wdzięczni ofiarodawcom z Włoch i bp Pawłowi za duży wkład w dzieło, którym jest „Kanapka za złotówkę”.

W świecie gdzie może brakować szacunku do człowieka, miłości, współczucia, miłosierdzia, chcemy dawać świadectwo naszej pracy, bycia z tymi, którzy często nie doświadczyli miłości od rodziców, od środowiska w którym wzrastali.

Przy okazji chcę też podziękować Wam drodzy ofiarodawcy za dar serca, który przeznaczacie na potrzeby ubogich. Dzięki Waszemu wkładowi w akcję „Kanapka za złotówkę” możemy dzielić się pomocą dziś z tymi w Ukrainie, którzy proszą nas o coś do jedzenia.

Potrzeba nam dziś serce, które zobaczy człowieka cierpiącego, który nie doświadczył miłości Boga, i wiary w Jego obecność. Cierpienie człowieka, który zagubił sens swego życia, a o którym przypomina nam sam Jezus, aby kochać, kochać Boga ponad wszystko, kochać i przyjąć siebie, kochać drugiego. Jakże w świecie dzisiejszym brak jest tej autentycznej miłości, dojrzałej miłości, która jest ukierunkowana aby nie wyrządzać zła słowem i czynem a kierować się dobrem człowieka, który jest obok nas.

Bogu niech będą dzięki za Jego miłość i miłosierdzie do człowieka w którym nieustannie słyszymy słowo o nawróceniu serca i przyznaniu pierwszego miejsca w swoim życiu Bogu.

 

x Ivan Strogush MS