Razem niesiemy dobro i miłość ubogim na Ukrainie

Akcja „Kanapka za złotówkę” dzięki zaangarzowaniu ofiarodawców, misjonarzy saletynów i wolontariuszy nieustannie służy ubogim i potrzebujacym pomocy na Ukrainie.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ofiarodawców, i wszystkich ludzi dobrej woli którzy wspierają akcję „Kanapka za złotówkę”. Dzięki nawet niewielkim ofiarom, które wpływają na nasze konto możemy podzielić się żywnością z potrzebującymi na Ukrainie, dotkniętej ciężkim doświadczeniem wojny.
Obecnie w Krzywym Rogu, dwa razy w tygodniu, karmimy ciepłym posiłkiem blisko 130 osób. Oprócz pomocy żywieniowej pomagamy także najbardziej potrzebującym w zakupie leków. Cieszy nas to, że możemy towarzyszyć ubogim, być z nimi, rozmawiać, dzielić się naszą wiarą. Szczególnie dziś, kiedy trwa wojna i wielu ludzi przeżywa brutalne doświadczenie niesprawiedliwości, krzywdy i zła staramy się nieść nadzieję i Dobrą Nowinę, że Chrystus zawsze pozostaje blisko człowieka lecząc wszystkie zranienia. Jesteśmy z ubogimi dzieląc się chlebem, który otrzymujemy od Was, nasi drodzy dobrodzieje. Spotykając się z naszymi podopiecznymi często słyszymy słowa wdzięczności i podziękowania. Dobro, które dokonuje się dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu porusza często serca tych, którzy korzystają z naszej pomocy. Niejednokrotnie z ust osób starszych i schorowanych słyszymy pełne wzruszenia słowa: „Niech Bóg wam to wszystko wynagrodzi”.
W imieniu saletynów posługujących na Ukrainie oraz naszych podopiecznych dziękujemy za dobro, które może dokonywać się dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi. Niech Bóg wam stokrotnie wynagradza za wasze otwarte serce i chęć dzielenia się z ubogimi w naszym kraju.

ks. Ivan Strogush MS

Tym, którzy chcą dołączyć do grona zaangażowanych w pomoc bezdomnym na Ukrainie podajemy numer naszego konta w Polsce:

Referat Misji Zagranicznych Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów
ul. PCK 33
41-409 Mysłowice-Krasowy
NRB: 53 1600 1055 1846 3129 0000 0003