Pomoc w czasie wojny

Wszyscy jesteśmy bardzo wstrząśnięci wojną na Ukrainie.  Sytuacja humanitarna w tym kraju jest dramatyczna , dlatego nasza inicjatywa ”Kanapka za złotówkę”, dzięki której już od kilku lat niesiemy pomoc najuboższym mieszkańcom tego kraju, dziś staje przed nowym wyzwaniem. Chcemy jeszcze skuteczniej pomagać wszystkim, którzy ucierpieli na skutek wojny. Każdy z nas może dziś realnie pomóc Ukraińcom, szczególnie tym zamieszkałym na wschodzie kraju,  dzieląc się choćby najmniejszą ofiarą. Dziś sześciuset osobom udzieliliśmy jednorazowej pomocy żywieniowej, przyjmujemy również w naszej parafii uchodźców z małymi dziećmi, którzy chcą ochronić swoje rodziny o najgorszego.

U nas w Krzywym Rogu sytuacja w mieście jest niespokojna. Mieszkańcy miasta szykują się do obrony swego domu. Już dzisiaj doszły do nas słuchy że zostali zatrzymani pierwsi żołnierze zmierzający w stronę Krzywego Rogu. Mamy ogromną nadzieję że nasze modlitwy zostaną wysłuchane i przyjdzie oczekiwany pokój. Tak bardzo wszyscy tego pragniemy. Jest nam wszystkim ciężko na duszy, że ginie dziś tak wiele dzieci Ukraińskiej ziemi. Giną ci, których znamy i wiemy jak bardzo cieszyli się życiem, mieli swoje marzenia, i pragnienia. Wielu w heroiczny sposób oddaje swoje życie w obronie swoich bliskich i ojczyzny.

Mamy poczucie że nie jesteśmy sami i czujemy wsparcie które otrzymujemy od Was. Naród ukraiński docenia ogromne dobro, którym dziś się dzielicie z nami.  Ufamy że dobro to szybko powróci do Was.

Dziękujemy!!!

 

Koordynator akcji „Kanapka za złotówkę”.
ks. Ivan Strogush MS