Dziękujemy za Wasze wielkie serca

Drodzy Dobrodzieje akcji: „Kanapka za Złotówkę”. Bardzo cieszymy się, że wspólnie możemy pomagać ubogim mieszkańcom Krzywego Rogu na Ukrainie. Już od początku naszej posługi w tym mieście, spotykamy proszących o „coś do zjedzenia”. Chcemy nieustannie wychodzić na przeciw tym ludziom, dzieląc się z nimi modlitwą i podstawowymi produktami żywnościowymi. Dziś pomoc ubogim jest możliwa jedynie dzięki wielu życzliwym osobom, które systematycznie wspierają akcję „Kanapka za Złotówkę”. Powoli kończy się kolejny rok naszej pracy z ubogimi na Ukrainie. Bardzo serdecznie dziękujemy za Wasze otwarte serca i za wsparcie finansowe dzięki któremu około 170 osób zawsze może u nas liczyć na coś do zjedzenia.

 

Papież Franciszek w liście na IV światowy dzień ubogich napisał: „W tej drodze codziennego spotykania się z ubogimi towarzyszy nam Matka Boga, która bardziej niż wszystkie inne jest Matką ubogich. Panna Maryja zna dobrze trudności tych, którzy są zmarginalizowani, ponieważ ona sama znalazła się w podobnej sytuacji, wydając na świat Syna Bożego w stajni. […]”. Wpatrzeni w naszą patronkę, Maryję z La Salette, która również przychodzi do ubogich dzieci wychodzimy do naszych podopiecznych w imię Jezusa. Na ile potrafimy, chcemy dzielić się z nimi żywnością i modlitwą. Widzimy w nich nasze siostry i braci, którzy są często zranieni przez różne trudne doświadczenia życiowe. Patrzymy na ich sytuację życiową oczami Jezusa, dla którego każdy jest ważny i cenny. Modlimy się za nich o dar wiary, świadomi że przecież „nie samym chlebem żyje człowiek”.
Dzięki Waszemu wsparciu dzielimy się z nimi żywnością i dobrocią. Przed Bożym Narodzeniem chcemy przygotować dla nich również świąteczne paczki aby w te niezwykłe święta kolejny raz mogli odczuć, że nie są pozostawieni samym sobie.
Wszystkim dobrodziejom akcji „Kanapka za Złotówkę” składamy serdeczne podziękowania za rok współpracy a na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy niech nowonarodzony Jezus napełnia wasze serca miłością i pokojem w życiu codziennym oraz stokrotnie wynagradza za Wasze dobre serce.