Ruszyła budowa „Domu Miłosierdzia” w Krzywym Rogu

07.10.2018 J.E. ks. bp Stanisław Szyrokoradiuk poświęcił plac budowy na którym, jak ufamy jeszcze w tym roku powstanie miejsce, które stworzy odpowiednie warunki do opieki nad ubogimi naszej Parafii.

W Krzywym Rogu staramy się pomagać wszystkim potrzebującym. Już od kilku lat trzy razy w tygodniu wydajemy gorący posiłek lub kanapki wszystkim tym, którzy pukają do naszych drzwi prosząc o kawałek chleba. Każdego tygodnia wydajemy od około 275 posiłków w okresie letnim do nawet 450 w okresie zimowym.

Często niestety obserwowaliśmy osoby starsze czy chore które wylewały otrzymaną zupę, lub  jadły ją siedząc na oblodzonych schodach naszego kościoła czy wręcz przy murze ogrodzenia. W związku z tym od dawna marzyliśmy o stworzeniu miejsca, które zapewni dach nad głową i ochronę od wiatru potrzebującym chociaż na chwilę, by spokojnie zjeść posiłek.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Caritas Polska oraz ogromnej pomocy wielu ludzi znaleźliśmy odpowiednie miejsce i ruszyliśmy z budową jadalni. Ufamy, że w przyszłości powstanie tu jeszcze łaźnia z której będą mogli korzystać bezdomni. Wszystkim naszym dobrodziejom bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc a tych, którzy chcieliby wesprzeć naszą działalność charytatywną zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji „Kanapka za Złotówkę”.