Weekend z Bogiem w Krzywym Rogu

Weekend z Bogiem to cykliczne – trzydniowe spotkanie młodzieży, które odbywa się co trzy miesiące w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krzywym Rogu. Organizatorami tej inicjatywy są księża Misjonarze Saletyni i siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi posługujący na Ukrainie.

Kościół Katolicki na wschodniej Ukrainie składa się głównie ze stosunkowo młodych – wciąż odradzających się po latach prześladowań wspólnot. Wciąż powstają nowe ale niestety ciągle niezbyt jeszcze liczne parafie. Tutejsza młodzież żyjąc w niewielkich skupiskach katolików ma o wiele trudniejszy start w poszukiwaniu swojej tożsamości religijnej. Zdarzają się też nierzadko sytuacje, kiedy młodzi są wprost ośmieszani przez kolegów deklarujących inną przynależność religijną. Chcemy im to wszystko nieco ułatwić. Zależy nam aby dać im możliwość spotkania się w większej grupie – chcemy aby zobaczyli i poczuli, że nie są sami. Bardzo zależy nam aby młodzi mieli możliwość doświadczenia wsparcia jakie daje silna i prężna wspólnota.

Zjazdy te są jednocześnie okazją, by młodzież pogłębiła swoją wiedzę religijną. – To szansa na dobrą, głęboką i atrakcyjną katechezę. W niewielkich i rozległych parafiach niekiedy trudno prowadzi się zajęcia dla malutkiej grupy słuchaczy. Nie zawsze są też warunki lokalowe, np. salki parafialne. Na spotkaniach w Krzywym Rogu nie ma tego problemu.

Bardzo zależy nam aby w trakcie każdego ze spotkań nie zabrakło czasu także na jakąś wspólną zabawę i rozrywkę. Czasem są to gry, konkursy albo tańce; niekiedy wyjazd na łono natury i wspólne pieczenie kiełbaski. Staramy się planować te dni w taki sposób aby młodzież miło, owocnie i przede wszystkim w przyjaznej atmosferze spędziła ten czas. Chcemy też aby każdy z uczestników przez te kilka dni poczuł się w naszym klasztorze jak u siebie w domu.

Zapraszamy na stronę internetową: www.wzb.saletyni.org gdzie znajdziecie Państwo bogatą fotorelacje ze spotkań jakie udało się nam zorganizować do tej pory.

Żeby wspomóc nas w tym przedsięwzięciu wystarczy przesłać nawet symboliczną ofiarę na nasze konto:

Referat Misji Zagranicznych Misjonarzy Saletynów
ul. PCK 33
41-409 Mysłowice

dla przekazów złotówkowych
NRB: 53 1600 1055 1846 3129 0000 0003

dla przekazów w EURO
NRB: 26 1600 1055 1846 3129 0000 0004
IBAN: PL26 1600 1055 1846 3129 0000 0004
BIC: PPABPLPK

Bardzo prosimy aby w tytule przelewu zamieścić nazwę akcji: „Weekend z Bogiem”
Za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę gorąco dziękujemy!